Prvních 30 minut konzultace ZDARMA !

Tipy jak ze srovnávačů zboží vytěžit maximum

Možná již každý, kdo někdy nakupoval online, se setkal se srovnávači zboží. Tyto nákupní portály slouží jako platformy, kde e-shopy prezentují své produkty a zákazníci si zde vybírají z nejlepších nabídek. Díky nim má zákazník na jednom místě přehled o tom, kdo všechno a za jakou cenu nabízí produkt, který právě hledá. Pro e-shopy jsou srovnávače zboží důležitým zdrojem tržeb a návštěvnosti. Připravili jsme pro vás 5 tipů, jak z těchto srovnávačů zboží získat maximum.

 1. Párování - cesta k úspěchu
  Mnoho e-shopů se zachytí na zázračném slově "bidding". Je však důležité si uvědomit, že existují daleko důležitější faktory, které předcházejí biddingu. Bidding je určitě jednou z klíčových funkcí na srovnávači Heureka, ale nebude vám nic platné, pokud se nejprve nezaměříte na optimalizaci názvů a kategorií, což zvyšuje sjednocování produktů. Předtím než začnete nastavovat ceny za prokliky a spouštět cenové automatické systémy, doporučujeme věnovat čas kontrole sjednocování a úpravě názvů a kategorií.

  Pokud již máte sjednocování vyřešeno a chcete se zabývat cenami za proklik, doporučujeme nejprve zjistit, kolik procent produktů je reálně vhodných pro bidding. To zjistíte stažením sortimentního reportu z administrace Heureky, který u každého sjednoceného produktu poskytuje informace o počtu konkurentů na stránce produktu. Na srovnávači Zboží.cz je výhodou biddingu pro fulltextové vyhledávání. V případě Heureky můžete pouze biddovat, pokud máte dostatečný počet konkurentů na stránce produktu a jste držitelem certifikátu "Ověřeno zákazníky". Pokud již víte, že konkurence ve vašem sortimentu neexistuje, bidding na Heurce je zbytečný.

 2. Buďte pozorní vůči době doručení a recenzím zákazníků
  Často se stává, že e-shopy prezentují nereálnou dostupnost zboží, aby předběhly konkurenci a získaly zákazníky. Někdy je také špatná dostupnost zboží způsobena nedbalostí nebo systémovou chybou. V obou případech se však můžete ocitnout v nepříjemné situaci. Je důležité, abyste neuvedli dobu dodání, kterou nejste schopni splnit. Proč? Pokusíme se vám to vysvětlit.
  Doba dodání zboží má významný vliv na certifikát Heureky "Ověřeno zákazníky", který je spojený s recenzemi. To znamená, že pokud nedodržíte stanovenou dobu dodání, zákazníci vám budou psát negativní recenze. Větší počet těchto negativních recenzí vás může připravit o certifikát a ovlivnit počet objednávek na vašem e-shopu. Na první pohled by se mohlo zdát, že tato funkce se týká pouze srovnávačů zboží. Ve skutečnosti však má významný vliv i na zákazníky, kteří přicházejí na váš e-shop z jiných zdrojů. Certifikát jim slouží jako záruka kvality, kterou často ověřují po návštěvě vašeho e-shopu.

 3. Věnujte pozornost aplikacím
  Často se setkáváme s problémem, kdy e-shop využívá Mergado, ale váhá investovat do dalších aplikací. Tyto aplikace sice mají určité náklady, ale ve většině případů se rychle vrátí. U nás často využíváme nástroje, které pomáhají zviditelnit a optimalizovat produkty a snižovat náklady. Chcete vědět, jaké aplikace jsou k dispozici? Podívejme se na ně společně.

  Pokud chcete lépe řídit nákladné produkty, které se špatně prodávají, bude vám prospěšná aplikace Bidding Fox Elements. Tato aplikace vám umožní automatizovat skrývání produktů, které generují vysoké náklady na prokliky, ale nepřinášejí žádné objednávky. Oceníte ji zejména na platformách Favi, GLAMI a Biano. Více informací o této aplikaci naleznete v našem článku.

  Pokud chcete zvýšit shodu vašich produktů na platformě Heureka, může vám dobře posloužit aplikace Pairing Bear. I když není vhodná pro každého, pokud máte EAN kódy a víte, že vaši konkurenti nabízejí stejné produkty na Heurece, tato aplikace vám rychle pomůže zvýšit shodu vašich produktů.

  Nechcete ztrácet čas manuálním nastavováním cen za prokliky a sledováním pozic vašich produktů? Vyzkoušejte aplikaci Bidding Fox. Stačí nastavit základní podmínky a výběry produktů, a o zbytek se postará cenový automat. Tato aplikace je dostupná jak na platformě Heureka, tak na Zboží.

 4. Hledání alternativních způsobů zlepšení a odlišení od konkurence
  Pokud vlastníte vlastní značku nebo jste výhradním dodavatelem, měli byste se podívat na možnosti reklamního systému Heureka nazývaného ProductAds. Tento systém vám pomůže zviditelnit vaše produkty ve výsledcích vyhledávání a v kategoriích. Dále byste měli vyzkoušet Heureka Marketplace, což může přispět k navýšení obratu vašeho podnikání. Měli byste se také zaměřit na parametry, které vám umožní přesněji specifikovat vaše produkty. Doplněním vhodných tagů, jako jsou například GIFT, EXTENDED_WARRANTY a SPECIAL_SERVICE, můžete odlišit vaše nabídky od konkurence. Více informací naleznete v dokumentaci Heureky a Zboží. Pokud se zabýváte cenotvorbou, může vám pomoci aplikace Pricing Fox.

 5. Sledování novinek
  Důležitou součástí úspěchu na srovnávačích zboží je také sledování a adaptace na novinky. Je dobré být v obraze ohledně větších změn nebo sezónních akcí, jako jsou například GLAMI days, doručování do Vánoc nebo zvýšení sezónních CPC. Abyste nezmeškali žádné novinky, doporučujeme pravidelně sledovat blogy Heureky a Zboží, které vám poskytnou relevantní informace.